Zredukuj rachunki w swoim domku i zdecyduj się na energooszczędne okna

W każdym domku bardzo istotna jest stosowna izolacja termiczna. Pozwala to na faktyczną oszczędność energii, ponieważ nie pierzcha ona do środowiska. Dlatego stosuje się stosowne docieplenia dachu, które mają za zadanie wykluczyć mostki termiczne, np. wełnę termoizolacyjną, czy też piankę poliuretanową. Takie zabiegi będą tymczasem bezużyteczne, jeśli nie postara się o należytą izolację okien, przez które pierzcha najwięcej gorąca. Bardzo istotny jest zatem wybór odpowiedniego modela okien, które zapewniają szczelność.
Okna z plastiku, które przeważnie są wybierane, charakteryzują się niską opłatą oraz stosunkowo dużą wytrzymałością. Aczkolwiek, aby zatrzymały one temperaturę i nie przepuszczały zbytnio sporej ilości powietrza, powinny być wstawione przez profesjonalistów, którzy dodatkowo zapewniają gwarancję na swoje usługi, dzięki czemu w razie problemów można z niej skorzystać. Okna z plastiku nie pochłaniają promieni UV i tym samym nie modyfikują swojego odcienia, w przeciwieństwie do drewnianych. Aczkolwiek, aby były one trwałe, można zdecydować się na trójwarstwowe szyby. Tego typu okna energooszczędne, nie wypuszczają powietrza, są niesłychanie solidne. Dlatego warto zainwestować w wietrznik.
Okna z drewna również mogą znamionować się energooszczędnością, pod warunkiem, że posiadają znaczny współczynnik Uw. W sytuacji gdy, wybudowało się fabrycznie nowy dom i ma się wmontowane nowe okna, a mimo to w budynku cały czas jest zimno, a rachunki za ogrzewanie są obłędnie wysokie, to znak, że są nieszczelne. Poza wysokimi kosztami energii, mała szczelność okien, jest również tragiczna dla zdrowia, dlatego że powoduje przedostawanie się wilgoci, co z kolei skutkuje pokazaniem się grzybów i pleśni na ściankach. Doskonałym rozwiązaniem, jest wymiana okien na pasywne, które umożliwiają rzeczywistą gospodarność.
Wybierając ten model okien, należy wypróbować jego czynniki składowe, takie jak parametr Uf. Powinny być obłożone powłoką niskoemisyjną, co będzie świadczyć o jakości i trwałości. Dobrze jest zdecydować się na konstrukcję z tworzywa sztucznego, bądź ze stali szlachetnej. Nie może być ona zbudowana z aluminium. Decydując się na gatunek energooszczędny wypada zapytać sprzedawcę, czy posiada on certyfikat wydany przez ekskluzywny instytut badawczy, który jest gwarantem i potwierdzeniem najlepszej jakości materiałów. Powinno się podobnie zdecydować się na rodzaj, który posiada izolację cieplną.
Decydując się na zakupienie okien można wybrać się do stacjonarnego sklepu, gdzie sprzedawca doradzi nam najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku. Istnieje również możliwość nabycia internetowo, wówczas, jednak musimy być już zdecydowani na konkretny rodzaj i wcześniej zasięgnąć opinii eksperta. Na oknach nie powinno się oszczędzać, jako że wybór adekwatnych, pomoże nie tylko zminimalizować rachunki, ale również zwiększyć komfort i jakość użytkowania. Przy wyborze nie możemy się rządzić zaledwie stroną poglądową, najistotniejsze są parametry izolacji, oraz ramki międzyszybowe. Odpowiedniej jakości produkty objęte są wieloletnią gwarancją fabryczną, co ratyfikuje ich solidność i pozwoli na wieloletnią eksploatację.

12 Mar Brak komentarzy admin TBS , , , Read more...